Follow Us:
İletişim: 0 544 243 18 01

Nakliye Organizatörlüğü

Günümüzde yük ve eşya nakliyesi bir iş kolu olarak sürdürülmektedir. İnsanlar ürün, eşya, yük ya da malları bir yerden başka bir yere en güvenli ve en hesaplı bir biçimde taşımak istemektedir. Bu nedenle de taşımacılık işlemlerinin daha pratik ve ekonomik olarak gerçekleştirilmesi için planlı çalışmak gerekir. Bunun için de taşımacılık hizmetleri profesyonellik gerektirmektedir. İhtiyaca uygun hesaplı ve güvenli taşımacılık için plan ve doğru teknikle çalışmak gerekir.

Nakliye Organizatörlüğü Nedir?
Nakliye hizmetlerinin planlı ve disiplinli bir şekilde yapılması süreci nakliye organizatörlüğü olarak tanımlanmaktadır. Bu görevi yerine getiren ise nakliye komisyoncusu olan kişi ve firmalardır. Taşıma işi için öncelikle etkili bir çalışma yapılarak ihtiyaçlar ve taşımaya uygun araçlar değerlendirilir. Sonrasında ise en uygun araç ve güzergah belirlenir. Böylece taşınacak eşya ve yükün sağlam bir şekilde, en az maliyet ile en kısa sürede teslim adresine ulaşması planlanır. Bu planlama ile taşımacılığın profesyonel olarak gerçekleştirilmesi sağlanmaktadır.

Nakliye Organizatörlüğü Neden Önemli?
Nakliye hizmetlerinde taşınan yük ya da eşyanın sağlam bir şekilde yerine ulaştırılması ilk hedeftir. Bu güvenli bir taşımacılık ile mümkün olmaktadır. Aynı zamanda taşınan yüke göre taşıma sırasında çevreye zarar vermemek te aynı güvenlik önlemleri ile sağlanmaktadır. Nakliyat çalışmalarında ikinci hedef ise hızlı ve en uygun maliyet ile taşımacılığı gerçekleştirmektir. Bu iki hedefin gerçekleştirilmesi ise ancak planlı ve disiplinli bir çalışma ile  mümkün olmaktadır.
Nakliye hizmetlerinde ihtiyaç duyulan tüm bu hedef ve beklentileri karşılamak üzere nakliye komisyoncusu olarak hizmet veren kişi ve firmalar çalışmaktadır. Planlama, takip ve etkili çalışma ile istenilen kalitede bir nakliyat gerçekleşmektedir. Bu nedenle de nakliye organizatörlüğü son derece önemlidir. 

Bandırma Nakliye Komisyoncusu Çalışma Prensibi
Balıkesir, Bandırma, Erdek, Gönen, Bursa Karacabey ve Mustafakemalpaşa merkezli olarak hizmet veren nakliyat organizatörü firma Türkiye geneline nakliye hizmeti vermektedir. Gidiş dönüş, boş kamyon tır, parça eşya ve yük taşımacılığı, hafriyat taşımacılığı gibi çeşitli taşımacılık hizmetlerini vermektedir. Tüm bu çalışmaları profesyonel ve disiplinli bir çalışma prensibi ile gerçekleştirmektedir. Kaliteli ve güvenilir taşımacılık prensibine göre takip ettiği çalışma adımları şu şekildedir;

  • Gelen müşterinin beklenti ve isteklerinin tespit edilmesi,
  • Taşınacak yükün özellikleri,  kapasitesi ve gideceği adres bilgilerinin eksiksiz alınması,
  • Yükü güvenli şekilde taşınması için sağlanacak koşullar,
  • Bu koşulları sağlayacak araç ve şoförün tespit ve temin edilmesi,
  • Güzergah planının yapılması, rut belirlenmesi,  
  • Yükün profesyonel bir şekilde araca yüklemesi,
  • Güvenlik önlemeleri ile plan doğrultusunda hareket ezilmesi,
  • Son olarak problemsiz bir şekilde teslimat yapıldığının teyit edilmesi.

Tüm bu adımlar takip edilerek güvenli bir şekilde taşımacılığın yapılması sağlanmaktadır. Bu adım ve planlama her bir iş için baştan özenle takip etmektedir. Aynı güzergahta olan nakliyelerde planlama ile minimum araç kullanılarak taşıma gerçekleştirilmektedir. Böylece en az maliyet ile çok iş yapılması mümkün olmaktadır.